Nowa inicjatywa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Gutek Film – festiwal Podlasie SlowFest odbędzie się w dniach 1 lipca – 17 września 2017 w Supraślu (koło Białegostoku)

9/05/17
Podlasie SlowFest: Zaproszenie na konferencję prasową Roman Gutek uhonorowany Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec za promocję niemieckiej sztuki filmowej w Polsce

Interdyscyplinarny festiwal realizujący idee ruchu slow, dający możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury. Podlasie SlowFest jest skierowany do osób poszukujących kameralnych wydarzeń kulturalnych, wyciszenia oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Festiwal z założenia ma być rozciągnięty w czasie - przez dwa i pół miesiąca odbywać się będzie jedno lub dwa artystyczne wydarzenia dziennie, co ma sprzyjać uważniejszemu odbiorowi sztuki oraz kontemplacji. Różne dziedziny twórczości (film, muzyka, teatr, literatura, słuchowiska radiowe, sztuki wizualne) będą współistniały z innymi propozycjami (kulinaria, warsztaty, wycieczki i spacery tematyczne). Podlasie SlowFest prezentować będzie dorobek niekonwencjonalnych artystów z różnych stron świata, a jednocześnie położy nacisk na współpracę z twórcami z Podlasia i podlaskimi instytucjami kultury oraz aktywne uczestnictwo miejscowej społeczności.

Podlasie SlowFest jest o niespiesznym celebrowaniu życia: sztuki, natury oraz kuchni. Idea festiwalu wpisuje się w filozofię Żubra, który symbolizuje spokój, równowagę oraz majestat nieprzemijającej przyrody. Natura, która dla organizatorów festiwalu jest najważniejszym uzupełnieniem wydarzeń kulturalnych, dla nas jest źródłem wewnętrznego spokoju, stabilności, pewności siebie i dobrej życiowej energii. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wesprzeć pierwszą edycję SlowFest, tym bardziej, że ta nietypowa inicjatywa bezpośrednio dotyczy Podlasia - regionu, z którego wywodzi się Żubr. Życzymy sukcesów na początku i mamy nadzieję, że ten, tak dobrze wpisujący się w klimat Podlasia, festiwal będzie się rozwijał - mówi Tycjan Lewandowski, dyrektor marki Żubr.

Szczegóły festiwalu Podlasie SlowFest w informacji prasowej oraz na stronie www.podlasieslowfest.pl

Materiały graficzne na c.nowehoryzonty.pl

Login i hasło: slowfest

Kontakt dla mediów:

Agata Burdzy
tel. 606 884 810
agata.burdzy@snh.org.pl


czytaj także
Media Akredytacje prasowe na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w sprzedaży 19/06/17
Pokaz prasowy Zaproszenie na pokaz prasowy filmu "Ostatnie dni miasta" Tamera El Saida 17/02/17
Pokaz prasowy Zapraszamy na pokaz prasowy filmu "Śmierć Ludwika XIV" Alberta Serry 27/01/17
Pokaz prasowy Zaproszenie na pokaz prasowy filmu "Cmentarz wspaniałości" Apichatponga Weerasethakula 9/01/17