Złota Dziesiątka Moniki Semczyk

24/07/17
Dusza i ciało, reż. Ildykó Enyedi
Złota Dziesiątka Ewy Szabłowskiej Ariel Schweitzer: Jacques Rivette - sekretna obrona

Monica Semczyk, selekcjonerka MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, poleca filmy z programu festiwalu.

Dusza i ciało, reż. Ildykó Enyedi

Laureat Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie przedstawia wyrażenie "do zobaczenia w śnie" w zupełnie nowym świetle. Ta współczesna bajka opowiada o dwójce ludzi, którzy odnajdują miłość w najbardziej nieoczekiwanym miejscu.

Millennialsi, reż. Jana Bürgelin

Zapada noc i budzi się ranek, lecz w Berlinie impreza nigdy się nie kończy. Mężczyzna i kobieta przemierzają miasto, które nigdy nie zasypia, gdzie czeka ich wiele prób i perypetii związanych z byciem "millennialsem".

Requiem dla pani J., reż. Bojan Vuletić

Ta czarna komedia z surrealistycznym akcentem rozgrywająca się na Bałkanach wyciąga na światło dzienne pewien mroczny sekret pogrążonej w żałobie wdowy.

Sister of Mine, reż. Pedro Aguilera

Kazirodczy związek pomiędzy dwójką rodzeństwa jest motywem przewodnim tego stylowego psychodramatu. Lubieżna fascynacja reżysera filmowego uroczą, młodszą siostrą prowadzi do niepokojących konsekwencji w idyllicznym życiu młodej nimfetki.

Arábia, reż. João Dumans, Affonso Uchoa

Ten melancholijny film drogi to subtelne rozmyślania nad ulotnymi chwilami w życiu, które przemijają zanim zdamy sobie sprawę, że w ogóle się wydarzyły.

Spookers, reż. Florian Habicht

Osoby nieprzystosowane do społeczeństwa znajdują sposób na wyrażenie siebie w największym nowozelandzkim parku rozrywki, stylizowanym na filmy grozy. Ten najnowszy dokument Floriana Habichta (Pulp: a Film About Love, Death and Supermarkekts, Love Story) zagłębia się w kwestie takie jak związki między narzeczonymi-zombi i klownami oraz co tak naprawę znaczy być człowiekiem.

Idealna przyszłość, reż. Nele Wohlatz

Absurdalna komedia, która porusza temat tożsamości, imigracji oraz bariery językowej z perspektywy outsiderki próbującej znaleźć swoje miejsce daleko od domu.

The World is Mine, reż. Ann Oren

Elektryzujące turkusowe włosy towarzyszą Ann Oren w magicznych, cosplayowych przygodach w Japonii. W swym filmie dokumentalnym przedstawia ona kalejdoskopowy świat wirtualnej gwiazdy pop Hatsune Miku.

Obraz niemożliwy, reż. Sandra Wollner

Wrażliwa młoda dziewczyna puszcza wodze wyobraźni próbując uchwycić to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami sekretnego wiedeńskiego salonu. Ten uderzający wizualnie film to hołd dla kina amatorskiego kręconego na taśmie 8mm.

Kuso, reż. Flying Lotus

Uznany za najobrzydliwszy film wszech czasów. Flying Lotus zabiera widzów na psychodeliczną przejażdżkę, zdecydowanie wartą poświęconego czasu.


czytaj także
Program Festiwalowe przeboje w sekcji Ale kino+ na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 27/07/17
Program Hong Sang-soo x 4 na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 21/07/17
Wywiad Rozmowa z Marine Vacth, aktorką Françoisa Ozona 20/07/17
Program Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 19/07/17