Lowe |
Love |
Aleksandra Wit / Polska 2016 / 8’ |
Pokazywany w Shortlista Zestaw 2 razem z: |
Klimat i wanilia / 16’ |
Pięknie nam się układa / 27’ |
Raz dwa zero / 14’ |
XOXO – Pocałunki i uściski / 14’ |
Żabi król / 17’ |
Shortlista |
Ludzie, którzy nie są mną |
People That Are Not Me / Anashim shehem lo ani |
Hadas Ben Aroya / Izrael 2016 / 80’ |
Nowe Kino Izraela |
Ludzka fala |
The Human Surge / El auge del humano |
Eduardo Williams / Argentyna, Brazylia, Portugalia 2016 / 100’ |
Odkrycia |
Luxus. Prosta historia |
Luxus. The Simple Story |
Agnieszka Mazanek / Polska 2017 / 67’ |
Wrocławskie Horyzonty |
Makala |
Emmanuel Gras / Francja 2017 / 96’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Mała wycieczka |
A Brief Excursion / Kratki izlet |
Igor Bezinović / Chorwacja 2017 / 75’ |
Odkrycia |
Mały ptaszek i gąsienica |
The Little Bird and the Caterpillar / Der kleine Vogel und die Raupe |
Lena von Döhren / Szwajcaria 2017 / 5’ |
Pokazywany w Kino Dzieci. Zestaw 3: Chłopiec w skorupce i inne filmy krótkie, 6+ razem z: |
Chłopiec w skorupce / Odd er et egg / 12’ |
Dziewczynka i noc / La petite fille et la nuit / 9’ |
Hej Jelonku! / 7’ |
Kieszonkowy człowieczek / Le Petit Bonhomme de poche / 8’ |
Sabaku / 3’ |
Zagubiony list / 8’ |
Kino Dzieci |
Manifesto |
Julian Rosefeldt / Niemcy 2016 / 94’ |
Pokazy Galowe |
Marlina: zbrodnia w czterech aktach |
Marlina, the Murderer in Four Acts / Marlina si Pembunuh dalam Empat Babak |
Mouly Surya / Indonezja, Francja, Malezja, Tajlandia 2017 / 93’ |
Trzecie Oko: Good Girls Gone Bad |
Mat szewski |
Fool’s Mate / Le coup du berger |
Jacques Rivette / Francja 1956 / 28’ |
Pokazywany w Jacques Rivette – filmy krótkometrażowe razem z: |
Rozrywka / Le divertissement / 45’ |
W czterech kątach / Aux quatre coins / 20’ |
Kadryl / Le Quadrille / 40’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Menashe |
Joshua Z. Weinstein / USA 2017 / 82’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Mięso |
Raw / Grave |
Julia Ducournau / Francja 2016 / 98’ |
Trzecie Oko: Good Girls Gone Bad |
Mikrokosmos |
Microcosmos / Microcosmos: Le peuple de l’herbe |
Claude Nuridsany, Marie Pérennou / Francja, Szwajcaria, Włochy 1996 / 80’ |
Klasyka Kina |
Millennialsi |
Millennials |
Jana Bürgelin / Niemcy 2017 / 70’ |
Odkrycia |
Miłość szalona |
Mad Love / L’amour fou |
Jacques Rivette / Francja 1969 / 252’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Misandrystki |
The Misandrists |
Bruce LaBruce / Niemcy 2017 / 92’ |
Trzecie Oko: Good Girls Gone Bad |
Moja siostra |
Sister of Mine / Demonios tus ojos |
Pedro Aguilera / Hiszpania, Kolumbia 2017 / 94’ |
Odkrycia |
Moje Włochy |
My Italy |
Bruno Colella / Polska, Włochy 2016 / 91’ |
Pokazy specjalne |
Morderstwo w hotelu Hilton |
The Nile Hilton Incident |
Tarik Saleh / Szwecja, Dania, Niemcy 2017 / 110’ |
Ale kino+ |
Most Północny |
The Bridge of the North / Le pont du Nord |
Jacques Rivette / Francja 1981 / 129’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Mr. Gaga |
Tomer Heymann / Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia 2015 / 100’ |
Nowe Kino Izraela |
Mróz |
Frost |
Fred Kelemen / Niemcy 1998 / 201’ |
Retrospektywa: Fred Kelemen |
Na górze cisza |
It's All So Quiet / Boven is het stil |
Nanouk Leopold / Holandia, Niemcy 2013 / 93’ |
Lost Lost Lost |
Na pokuszenie |
The Beguiled |
Sofia Coppola / USA 2017 / 94’ |
Pokazy Galowe |
Nadal kryję się z paleniem |
I Still Hide To Smoke / À mon âge je me cache encore pour fumer |
Rayhana / Francja, Grecja, Algeria 2016 / 90’ |
Kino Protestu |
Najpiękniejsze fajerwerki ever |
The Best Fireworks Ever |
Aleksandra Terpińska / Polska 2017 / 28’ |
Pokazywany w Shortlista Zestaw 3 razem z: |
Cipka / 8’ |
Klub seniora / 6’ |
Koniec widzenia / 15’ |
Proch / 24’ |
Wolta / 14’ |
Shortlista |
Nić |
Thread / Nima |
The Boy / Grecja 2016 / 94’ |
Nocne Szaleństwo |
Nie jestem czarownicą |
I Am Not a Witch |
Rungano Nyoni / Wielka Brytania, Francja 2017 / 90’ |
Ale kino+ |
Nie jestem myszką |
I’m not a mouse |
Evgenia Golubeva / Wielka Brytania 2015 / 2’ |
Pokazywany w Kino Dzieci. Zestaw 2: Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie, 4+ razem z: |
Ośmiornica / Octopus / 4’ |
Pan Patyk / 27’ |
Tygrysek / Tiger / 4’ |
Uciekające ciastko / La galette court toujours / 8’ |
Wielka przygoda małej linii / La Grande Histoire d’un petit trait / 7’ |
Kino Dzieci |
Niemiecka młodzież |
A German Youth / Une jeunesse allemande |
Jean-Gabriel Périot / Francja, Szwajcaria, Niemcy 2015 / 93’ |
Kino Protestu |
Niemiłość |
Loveless / Nelyubov |
Andrey Zvyagintsev / Rosja, Francja 2017 / 127’ |
Pokazy Galowe |
Nieobecni |
The Absent / Los ausentes |
Nicolás Pereda / Meksyk, Hiszpania, Francja 2014 / 80’ |
Lost Lost Lost |
Nieoswojeni |
Untamed / La región salvaje |
Amat Escalante / Meksyk, Dania, Szwajcaria, Norwegia, Francja, Niemcy 2016 / 100’ |
Nocne Szaleństwo |
Niesamowite, ale prawdziwe |
Strange But True / Extraño pero verdadero |
Michel Lipkes / Meksyk 2017 / 93’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Nigdy nie zapomnij kłamać |
Never Forget to Lie |
Marian Marzyński / USA 2012 / 56’ |
Pokazywany w Filmy Mariana Marzyńskiego razem z: |
Do You Speak Chopin? / 42’ |
Pokazy specjalne |
Noce nad Zayanderud |
The Nights of Zayandeh-Rood / Shabhaye Zayendeh-Rood |
Mohsen Makhmalbaf / Iran 1990 / 65’ |
Klasyka Kina |
Nocturama |
Bertrand Bonello / Francja, Niemcy, Belgia 2016 / 130’ |
Mistrzowie |
Nothingwood |
Sonia Kronlund / Francja, Niemcy 2017 / 85’ |
Odkrycia |
Obraz niemożliwy |
The Impossible Picture / Das unmögliche Bild |
Sandra Wollner / Niemcy, Austria 2016 / 70’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Odpływ |
Low Tide / Motza el hayam |
Daniel Mann / Izrael, Francja 2017 / 74’ |
Nowe Kino Izraela |
Off Frame: rewolucja aż do zwycięstwa |
Off Frame aka Revolution Until Victory |
Mohanad Yaqubi / Palestyna, Francja, Jordania, Liban, USA, Wielka Brytania 2016 / 63’ |
Kino Protestu |
Ogary miłości |
Hounds of Love |
Ben Young / Australia 2016 / 108’ |
Nocne Szaleństwo |
Opera o Polsce |
Opera About Poland |
Piotr Stasik / Polska 2017 / 43’ |
Pokazywany razem z: |
Turyści / 72’ |
Kino Protestu |
Ornitolog |
The Ornithologist / O Ornitólogo |
João Pedro Rodrigues / Portugalia, Francja, Brazylia 2016 / 118’ |
Mistrzowie |
Ostatni ląd |
The Last Land / La última tierra |
Pablo Lamar / Paragwaj, Holandia, Chile, Katar 2016 / 77’ |
Lost Lost Lost |
Ostatnia rodzina |
The Last Family |
Jan P. Matuszyński / Polska 2016 / 123’ |
Sezon |
Ostatnie dni miasta |
In the Last Days of the City / Akher ayam el madina |
Tamer El Said / Egipt, Niemcy, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie 2016 / 118’ |
Sezon |
Ostrożnie: delikatne |
Up, Down, Fragile / Haut, bas, fragile |
Jacques Rivette / Francja, Szwajcaria 1995 / 169’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Ośmiornica |
Octopus |
Julia Ocker / Niemcy 2015 / 4’ |
Pokazywany w Kino Dzieci. Zestaw 2: Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie, 4+ razem z: |
Nie jestem myszką / 2’ |
Pan Patyk / 27’ |
Tygrysek / Tiger / 4’ |
Uciekające ciastko / La galette court toujours / 8’ |
Wielka przygoda małej linii / La Grande Histoire d’un petit trait / 7’ |
Kino Dzieci |
Out 1, część 1. |
Out 1, Part 1 / Out 1: Noli me tangere, partie 1 |
Jacques Rivette / Francja 1971 / 200’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Out 1, część 2. |
Out 1, Part 2 / Out 1: Noli me tangere, partie 2 |
Jacques Rivette / Francja 1971 / 214’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Out 1, część 3. |
Out 1, Part 3 / Out 1: Noli me tangere, partie 3 |
Jacques Rivette / Francja 1971 / 190’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Out 1, część 4. |
Out 1, Part 4 / Out 1: Noli me tangere, partie 4 |
Jacques Rivette / Francja 1971 / 171’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Pan Patyk |
Stick Man |
Jeroen Jaspaert / Wielka Brytania 2015 / 27’ |
Pokazywany w Kino Dzieci. Zestaw 2: Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie, 4+ razem z: |
Nie jestem myszką / 2’ |
Ośmiornica / Octopus / 4’ |
Tygrysek / Tiger / 4’ |
Uciekające ciastko / La galette court toujours / 8’ |
Wielka przygoda małej linii / La Grande Histoire d’un petit trait / 7’ |
Kino Dzieci |
Papirosen |
Gastón Solnicki / Argentyna 2011 / 74’ |
Gastón Solnicki |
Party |
The Party |
Sally Potter / Wielka Brytania 2017 / 71’ |
Mistrzowie |
Paryż należy do nas |
Paris Belongs to Us / Paris nous appartient |
Jacques Rivette / Francja 1961 / 141’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Photon |
Norman Leto / Polska 2017 / 107’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Pieniądz |
Money / L'argent |
Robert Bresson / Francja 1983 / 87’ |
Klasyka Kina |
Piękna złośnica |
The Beautiful Troublemaker / La belle noiseuse |
Jacques Rivette / Francja, Szwajcaria 1991 / 238’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Pięknie nam się układa |
We Get Along Beautifully |
Maciej Jankowski / Polska 2016 / 27’ |
Pokazywany w Shortlista Zestaw 2 razem z: |
Klimat i wanilia / 16’ |
Lowe / 8’ |
Raz dwa zero / 14’ |
XOXO – Pocałunki i uściski / 14’ |
Żabi król / 17’ |
Shortlista |
Piękny kraj |
Gods Own Country |
Francis Lee / Wielka Brytania 2017 / 104’ |
Odkrycia |
Planeta Ziemia |
Planet Earth |
Anna Morawiec / Polska 2016 / 15’ |
Pokazywany w Shortlista Zestaw 1 razem z: |
Pola / 20’ |
Powrót / 21’ |
Prezent / 15’ |
Symbiofonia / 17’ |
Ślady ulotne / 8’ |
Shortlista |
Po tamtej stronie |
The Other Side of Hope / Toivon tuolla puolen |
Aki Kaurismäki / Niemcy, Finlandia 2017 / 98’ |
Pokazy Galowe |
Podróż po Nizinie Wegierskiej |
Journey on the Plain / Utazás az Alföldön |
Béla Tarr / Węgry 1995 / 35’ |
Pokazywany razem z: |
Człowiek z Londynu / A londoni férfi / 132’ |
Retrospektywa: Fred Kelemen |
Podwójny kochanek |
Double Lover / L'amant double |
François Ozon / Francja, Belgia 2017 / 107’ |
Pokazy Galowe |
Pokolenia |
The Generations |
Janusz Zaorski / Polska 2016 / 105’ |
Wrocławskie Horyzonty |
Pokonać noc |
Fighting Through the Night / Combat au bout de la nuit |
Sylvain L'Espérance / Kanada 2016 / 285’ |
Kino Protestu |
Pola |
Edyta Rembała / Polska 2017 / 20’ |
Pokazywany w Shortlista Zestaw 1 razem z: |
Planeta Ziemia / 15’ |
Powrót / 21’ |
Prezent / 15’ |
Symbiofonia / 17’ |
Ślady ulotne / 8’ |
Shortlista |
Polk |
Nikos Nikolopoulos, Vladimir Nikolouzos / Grecja 2014 / 72’ |
Lost Lost Lost |
Pomiędzy |
In Between / Bar bahar |
Maysaloun Hamoud / Izrael, Francja 2016 / 96’ |
Nowe Kino Izraela |
Poprzednie życie |
Past Life / Hahataim |
Avi Nesher / Izrael 2016 / 109’ |
Nowe Kino Izraela |
Powrót |
The Return |
Damian Kocur / Polska 2016 / 21’ |
Pokazywany w Shortlista Zestaw 1 razem z: |
Planeta Ziemia / 15’ |
Pola / 20’ |
Prezent / 15’ |
Symbiofonia / 17’ |
Ślady ulotne / 8’ |
Shortlista |
Powrót Giganta |
The Giant’s Return |
Adam Sikora / Polska 2016 / 102’ |
Sezon |
Prezent |
Gift |
Sylwia Rosak / Polska 2017 / 15’ |
Pokazywany w Shortlista Zestaw 1 razem z: |
Planeta Ziemia / 15’ |
Pola / 20’ |
Powrót / 21’ |
Symbiofonia / 17’ |
Ślady ulotne / 8’ |
Shortlista |
Proces. Federacja Rosyjska kontra Oleg Sencow |
The Trial. The State of Russia vs Oleg Sentsov / Procies. Rosijska Dierżawa proti Olega Sencowa |
Askold Kurov / Estonia, Polska, Czechy 2017 / 75’ |
Kino Protestu |
Proch |
Dust |
Jakub Radej / Polska 2017 / 24’ |
Pokazywany w Shortlista Zestaw 3 razem z: |
Cipka / 8’ |
Klub seniora / 6’ |
Koniec widzenia / 15’ |
Najpiękniejsze fajerwerki ever / 28’ |
Wolta / 14’ |
Shortlista |
Przetrąceni |
Axolotl Overkill |
Helene Hegemann / Niemcy 2017 / 93’ |
Trzecie Oko: Good Girls Gone Bad |
Przez ścianę |
Through the Wall / Laavor et hakir |
Rama Burshtein / Izrael 2016 / 111’ |
Nowe Kino Izraela |
Przeznaczenie |
Fate / Verhängnis |
Fred Kelemen / Niemcy 1994 / 80’ |
Retrospektywa: Fred Kelemen |
Przytul mnie |
Hug Me |
Mateusz Jarmulski / Polska 2016 / 6’ |
Pokazywany w Kino Dzieci. Zestaw 1: Nowe polskie seriale na horyzoncie, 4+ razem z: |
Ala ma koty / 7’ |
Basia / 11’ |
Czapu Czipu / 4’ |
Toru Superlis / 7’ |
Wiking Tappi / 11’ |
Żubr Pompik / 7’ |
Kino Dzieci |
Ptaki śpiewają w Kigali |
Birds Are Singing in Kigali |
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze / Polska 2017 / 113’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |
Quality Time |
Daan Bakker / Holandia, Norwegia 2017 / 85’ |
Odkrycia |
Raz dwa zero |
One Two Zero |
Anna Pawluczuk / Polska 2017 / 14’ |
Pokazywany w Shortlista Zestaw 2 razem z: |
Klimat i wanilia / 16’ |
Lowe / 8’ |
Pięknie nam się układa / 27’ |
XOXO – Pocałunki i uściski / 14’ |
Żabi król / 17’ |
Shortlista |
Requiem dla pani J. |
Requiem for Mrs. J / Rekvijem za gospodju J |
Bojan Vuletić / Serbia, Bułgaria, Macedonia, Rosja, Francja 2017 / 94’ |
Odkrycia |
Robotnicy '80 |
Workers '80 |
Andrzej Zajączkowski, Andrzej Chodakowski / Polska 1980 / 102’ |
Klasyka Kina |
Rozrywka |
The Diversion / Le divertissement |
Jacques Rivette / Francja 1952 / 45’ |
Pokazywany w Jacques Rivette – filmy krótkometrażowe razem z: |
Mat szewski / Le coup du berger / 28’ |
W czterech kątach / Aux quatre coins / 20’ |
Kadryl / Le Quadrille / 40’ |
Retrospektywa: Jacques Rivette |
Sabaku |
Marlies van der Wel / Holandia 2016 / 3’ |
Pokazywany w Kino Dzieci. Zestaw 3: Chłopiec w skorupce i inne filmy krótkie, 6+ razem z: |
Chłopiec w skorupce / Odd er et egg / 12’ |
Dziewczynka i noc / La petite fille et la nuit / 9’ |
Hej Jelonku! / 7’ |
Kieszonkowy człowieczek / Le Petit Bonhomme de poche / 8’ |
Mały ptaszek i gąsienica / Der kleine Vogel und die Raupe / 5’ |
Zagubiony list / 8’ |
Kino Dzieci |
Samokrytyka burżuazyjnego psa |
Selfcriticism of a Bourgeois Dog / Selbstkritik eines buergerlichen Hundes |
Julian Radlmaier / Niemcy 2017 / 99’ |
Filmy o sztuce |
Samotnie na plaży pod wieczór |
On the Beach at Night Alone / Bamui haebyun-eoseo honja |
Hong Sang-soo / Korea Południowa, Niemcy 2017 / 101’ |
Hong Sang-soo x 4 |
Sarajewa pieśni o nieszczęściu |
Sarajevo Songs of Woe |
Fred Kelemen / Bośnia i Hercegowina, Niemcy 2016 / 140’ |
Retrospektywa: Fred Kelemen |
Sen i cisza |
Dream and Silence / Sueño y silencio |
Jaime Rosales / Hiszpania, Francja 2012 / 111’ |
Lost Lost Lost |
Serce miłości |
A Heart of Love |
Łukasz Ronduda / Polska 2017 / 78’ |
Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty |