Pokazy przedpremierowe "Twojego Vincenta" podczas MFF T-Mobile NH

18/07/17
Twój Vincent, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Znamy tytuły Polish Days 2017 Złota Dziesiątka Małgorzaty Sadowskiej

Światowa premiera Twojego Vincenta (Loving Vincent) odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy we Francji, gdzie zakończyła się 15-minutową owacją na stojąco, a film zdobył nagrodę publiczności. 

Podczas nadchodzącego MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędą się pokazy przedpremierowe oryginalnej wersji filmu Twój Vincent. Polska wersja Twojego Vincenta trafi do kin 6 października 2017.

Twój Vincent z powodzeniem odświeża formułę, która przed laty zadecydowała o sukcesie Obywatela Kane’a. Dzieło Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, tak jak słynny debiut Orsona Wellesa, opowiada historię życia tytułowego bohatera za pomocą wspomnień ludzi należących do jego najbliższego otoczenia. Całość składa się na portret fascynującej, targanej wieloma sprzecznymi emocjami jednostki. Jak przystało na opowieść o nietuzinkowym artyście, polko-brytyjska koprodukcja imponuje nowatorską formą. Twój Vincent to pierwszy pełnometrażowy film zrealizowany techniką animacji malarskiej. Po ukończeniu zdjęć z udziałem aktorów wyświetlano na płótnie pojedyncze kadry, które następnie sztab malarzy odmalowywał klatka po klatce, aby stworzyć ujęcie. Celem tych skomplikowanych zabiegów było jak najbardziej przekonujące ożywienie obrazów Van Gogha na kinowym ekranie. Efekt pozwala domniemywać, że Twój Vincent okaże się festiwalowym hitem na miarę Shirley – wizji rzeczywistości (13. NH).


czytaj także
Top 10 Złota Dziesiątka Urszuli Śniegowskiej 17/07/17
Top 10 Złota Dziesiątka Marcina Pieńkowskiego 19/07/17
Program Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 19/07/17
Wywiad Rozmowa z Marine Vacth, aktorką Françoisa Ozona 20/07/17